22 Şubat 2010

Tiyatro Araştırmaları Dergisi arşivi internette1970 yılındaki adıyla Tiyatro Araştırmaları Enstitüsü tarafından hazırlanan Tiyatro Araştırmaları Dergisi'nin 1. sayı kapağı. Bu tarihi ilk sayıyı hazırlayan akademisyenler ve o günlerdeki unvanları şöyle: Enstitü Müdürü Prof. Dr. Melâhat Özgü, Üyeler Doç. Dr. Sevda Şener, Doç. Dr. Özdemir Nutku, Dr. Metin And, Prof. Max Meinecke, Asistan Sevim Sokullu (Dizgi hatası sonucu Sevinç Sokullu'nun adı derginin bu ilk sayısında "Sevim" olarak yazılmış. FÇ)


Tiyatroseverler, öğrenciler ve araştırmacılar, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü tarafından 1970 yılından beri yayımlanan Tiyatro Araştırmaları Dergisi'nin arşivinden artık internet aracılığıyla da yararlanabiliyorlar.

Ankara Üniversitesi Dergiler Veritabanı projesi çerçevesinde PDF formatına dönüştürülerek dijital ortama aktarılan Tiyatro Araştırmaları Dergisi arşivine http://dergiler.ankara.edu.tr/detail.php?id=13 internet adresinden ulaşılabiliyor.

Tiyatro Araştırmaları Dergisi'nin ilgili sayfada yer alan künyesi şöyle:
Dergi Adı: Tiyatro Araştırmaları Dergisi
Yayıncı: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü

Sahibi:
Prof.Dr. Sekine KARAKAŞ, DEKAN


Yayın Yılı
: 1970


Periyot:
Yılda İki


Dil:
Türkçe


Amaç: Türk tiyatrosunu batı ve doğu tiyatro akım, eğilim, yaklaşım ve oluşumları ile karşılaştırmalı olarak ele alan, Türk tiyatrosunu kültür, sanat, edebiyat ve siyaset hayatı ile ilişkilendiren yazıların yazılmasını teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Kapsam: Türk tiyatrosunu batı ve doğu tiyatro akım, eğilim, yaklaşım ve oluşumları ile karşılaştırmalı olarak ele alan, Türk tiyatrosunu kültür, sanat, edebiyat ve siyaset hayatı ile ilişkilendiren yazıların yazılmasını teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Editörler: Doç. Dr. N. Selda Öndül, Yrd. Doç. Dr. Beliz Güçbilmez, Dr. Süreyya Karacabey
 

ISSN: 1300-1523

Yazışma Adresi:
Ankara Üniversitesi, D.T.C.Fakültesi, Tiyatro Bölümü, Sıhhiye/ANKARA

Telefon: 03103280-1624 Faks: 03105713


E-Posta:
dtiyatro@humanitiy.ankara.edu.tr


URL:
http://www.ankara.edu.tr/Yayinlar/dergiler/tiyatro.htm


DOI Ön Eki:
10.1501/ TAD


Tiyatro Fanzini Haber / 22 Şubat 2010